Pieņēmumi

Šeit ir apkopoti viedokļi par to, kas parasti tiek saprasts izdzirdot vārdus “kristīgā mācība”. Taču šie ierastie viedokļi ne vienmēr ir precīzi, tādēļ mēģināsim dažus no pastāvošajiem mītiem kliedēt un paskaidrot, kas ir kristīgā mācība un ko tā māca!

 1. Ieviest kristības mācību skolās sabiedrība uztvēra visai pretrunīgi: vieni atbalstīja, otri iebilda, uzskatot, ka tie, kas vēlas apgūt šo mācību priekšmetu, var to darīt kristīgo konfesiju svētdienas skolās.
 2. Sabiedrībai kristīgā mācība nav vajadzīga un vecāki ir piesardzīgi pret reliģiskajām dogmām. Jo, nenoliedzami, ne visi, kas māca kristīgās vērtības, paši ir brīvi no tām, drīzāk otrādi.
 3. Interesanti ir arī argumenti, kurus lieto kristīgo mācību atbalstošie vecāki un skolu pārstāvji. Viens no biežāk sastopamajiem pamatojumiem tam, kāpēc kristīgā mācība būtu jāmāca, ir “Jāmāca kristīgā mācība”. Tāda atbilde liecina par zināmu dogmatismu, kas atgādina jau diezgan vecmodīgu bērnu audzināšanas stilu: “Nekad nerunā ar šo meiteni.” “Kāpēc?” “Tāpēc, ka es tā saku.”
 4. Nav 100% pārliecības, ka būs godīga kristīgā mācība, kuras laikā nemēģinās bērnu pievērst kādai no ticībām.
 5. Skolotājas, kas māca kristīgo mācību ir personības, kas ir spējīgas skalot smadzenes.
 6. Kristības mācība ir bērnu indēšana.
 7. Nav ko bērniem čakarēt prātus un mācīt visādas muļķības par to kā nemaz nav!
 8. Tikai borē sīčiem visādas muļķības, tāpēc jau tā pasaule iet uz galu un cilvēce izmirst –  viss paliek pārāk mākslīgs.
 9. Kristīgā mācība – galīga stulbība šādi uzspiest kristietību.
 10. Lielākajai daļai nekristiešu derdzas šī valsts izglītības sistēmas piesmiešana.
 11. Ja ir labs skolotājs, tad skolā var mācīt visu ko – kaut vai “PSKP vēsturi” kā atsevišķu mācību priekšmetu – vismaz man šo “zinātni” mācīja diezgan labi. Bet tas, kas šobrīd notiek nepareizi (neatkarīgi no tā, kā nosaukts mācību priekšmets) ir reliģisko konfesiju līdzdalība skolotāju gatavošanā un atestācijā.
 12. Reliģiju lietas nebūtu jājauc kopā ar valsts skolām. No tā man nedaudzie mati ceļas stāvus tāpat kā tad, ja “starpkonfesionālās vēstures” skolotājus darbā apstiprinātu kāda no “tradicionālajām partijām” (Tautas Partija, Jaunais Laiks, Saskaņas Centrs vai TB/LNNK). Būtu tak jocīgi.
 13. Tas, kas notiek pašlaik, ir t.s. “kristiešu” (reti kurš no baznīcēniem varētu sevi patiesi saukt par īstu kristieti) lobijs. Ir kategoriski nepieņemami, ka ir jāizvēlas starp t.s. “kristīgo mācību” un ētiku. Ja tiek piedāvāts apgūt kaut ko no kristietības, tad jābūt iespējai apgūt arī jebkuras citas reliģijas mācību, taču tas tomēr īsti nav skolas uzdevums.
 14. Kristīgās mācības programmā pieminēta gatavošanās mūžībai, kas bieži vecākus var izbiedēt.
Advertisements

7 responses to “Pieņēmumi

 1. Kristiana

  Prieks, ka ir arī kritika veltīta Kristīgajai mācībai. Tas viedokli padara daudzpusīgāku. 🙂

 2. Austris

  nafig vajag ar shito murgu cakareet beerniem smadzenes jau no berniibas..pizgets… :p
  LOL 😀
  smeikli naaak :p

  • Austri!
   Jūs drīkstat piedomāt pie savas valodas kultūras. (Galu galā arī bērni šeit mēdz ielūkoties.) Mēs priecājamies par Jūsu viedokli, jo tas ļauj raudzīties uz Kristīgo mācību no tāda cilvēka redzespunkta, kāds esat Jūs, un līdz ar to mēs no tā varam mācīties. galu galā nebūtu interesanti, ja būtu tikai viens viedoklis! 🙂 No sirds paldies Jums! 🙂

 3. Sannchelīite

  Jā- saprati AUSTRI!
  Varbūt kādam ir ko darīt atšķirībā no tevis.

 4. Sandris

  Jā- tieši tā nepareizi un nepamatoti pieņēmumi bieži vien kā lavīna iziet sabiedrībā!
  IR ļoti būtiski runāt un mainīt atieksmi pret kristīgo mācību. Kad es mācījos pamatskolā, man šādas macības nebija. Un patiesībā žēl, ka nebija- iespējams būtu sastrādājis mazāk muļķību, kamēr kļuvu par kristieti.

 5. Uģis Adata

  Vienmēr licies interesants jautājums – lielie BĻĀVĒJI vienmēr nostājas PRET IESPĒJU IZVĒLĒTIES.
  Vajadzētu tā kā Vācijā – kristīgā mācība ir VISĀS skolās un BEZ iespējas izvēlēties. Varbūt, izņemot turku skolas…
  Vai neesat pamanījuši Vācijas sabiedrības morāles līmeņa atšķirību no LV ??

 6. Šalom!

  Sveicinu jūs ar ebreju sveicienu – Lai Dieva miers ir ar tevi….

  Lūdzu jūs visus Ješua vārdā, mācieties Viņa mācību, atrodiet jūdu saknes pirmo Apustuļu vēstulēs un viņu mācībā!

  Un lūdzu, lūdzu, studējiet Rakstu vietas : 5Mozus 4:19, 2Tesalioniķiešiem 2:10-12, un Johanana 1:16-17……….. un es ļoti ceru uz Dieva doto Gaismu, ka ieraudzīsiet, ka KRISTIETĪBA ir MALDU vara ………2Tesalioniķiešiem 2:10-12
  Kristietība ir Aizvietošanas teoloģijas mācība, esmu to rakstījis savā darbā – grāmatā ,,Šī pasaule kā durvis vaļā. Un es stāvu caurvējā… , ka tā ir aizvietojusi patieso Dieva mācību ar vispasaules un Nīkejas koncilu iestādītajām mācībām. Meklējiet ….www.pasaulevala.lv … esmu arī draugos …..tel.28615913
  Šalom!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s