Pozitīvi par Kristīgo mācību!

2004.gadā tika veikta vecāku un skolu pārstāvju aptauja “Attieksme pret kristīgās mācības mācīšanu 1.-3. klašu skolēniem. Šajā aptaujā tika noskaidrots, ka no visiem vecākiem kas izvēlējušies sūtīt savu bērnu apmeklēt kristīgo mācību, 74% vecāku bērni jau bija apmeklējuši un apmeklē kristīgās konfesijas pasākumus (svētdienas skolas), bet 51% izvēlējās, kuru bērni ne reizi nav apmeklējuši. Tādēļ, turpinājumā sekos pozitīvi izteikumi par kristīgo mācību, kristīgās mācības mācīšanu skolā, kā arī kādēļ vecāki ir izvēlējušies savam bērnam Kristīgo mācību.

 • Izvēlējās dēļ tā, ka visi mūsu bērni to mācījās un skolotāja laba. Nebūtu zinājusi, ka laba, mācītos ētiku. Tur vismaz nevar dižus podus nogāzt, ja skolotāja tā nu ne visai.
 • Izvēlējāmies kristīgo, jo, pašķirstot ētikas darba burtnīcu, tā nelikās interesanta pretstatā kristīgās mācības burtnīcai
 • Mēs arī izvēlējāmies kristīgo mācību, kaut kā tas pašsaprotami likās, puika tagad ļoti apmierināts, skolotājas ļoti patīk, jo pēc pirmās klases skolotājas nomainījās. Ja jautā par mīļāko priekšmetu, noteikti viens no tiem būs kristīgā mācība. Nekādu reliģiju neuzspiež, bērniem ļoti interesanti.
 • Mēs arī izvēlējāmies kristīgo mācību, jo bērnam sniedz atbildes, kuras vecāki ne vienmēr zina, Lieldienās viņa jau pati zināja, kas ir Lielā piektdiena utt., bērnam rodas izpratne. Tas jau nenozīmē, ka ģimene katru svētdienu iet uz baznīcu, bet bērni ir pozitīvi tajā stundā un skolotāja superīga. ētikā māca visu, kas jau tāpat ir ikdienā. Interesanti bija veidot Noasa šķirstu, visādas lietiņas, par kurām ikdienā nedomājam. bet ētikā māca visu, ar ko jau tāpat ir jāsaskaras ikdienā.
 • Kristīgo mācību izvēlējāmies, jo paši esam kristieši. Izvēli neesmu nožēlojusi, jo šajā priekšmetā viņi ir tikai 5, viņiem ir vērtīgas diskusijas un puikam tā ir viena no mīļākajām stundām skolā. Skolotāja arī ir ļoti jauka. Ja skolā nebūtu kristīgās māc., vestu uz Svētdienas skolu.
 • Mums jau kopš seniem laikiem mājās ir Ģimenes Bībele bērniem un puikam ir daudz jautājumu, uz kuriem mums nav atbilžu, ir cerības, ka tās viņš gūs no kristīgās mācības skolotājas.
 • Izvēlējāmies kristīgo mācību, jo kaut kā likās, ka ar ētikas jautājumiem tiksim galā paši, bet daudzas lietas par Dievu izstāstīt un izskaidrot nemācēšu. Ir ļoti jauka skolotāja, bērnam patīk.
 • Nopirkām abas gan ētikas, gan kristīgās mācības darba burtnīcas un bērns pats izvēlējās un gribēja mācīties kristīgo mācību.
 • Kristīgā mācība daudzpusīgāka nekā ētika!
 • Izvēlējos kristīgo mācību, lai puikas apgūtu Bībeles pamatus, pati par slinku, lai iemācītu. Gali galā visa Eiropas kultūra kopš viduslaikiem uz kristietību balstīta.
 • Ņemot vērā, ka Eiropas kultūra, tai skaitā ētika, balstās uz kristīgām vērtībām, un par Dievu un Mūžības lietām postsociālisma apstākļos augušie vecāki paši vairāk nezina kā zina, svaru kauss par labu Kristīgai mācībai.
 • Kristīgā mācība tika izvēlēta, jo Kristīgā mācība ir arī ētikas pamati… un bērnam daudz ko interesantu stāsta salīdzinājumā ar “pliko” ētiku.
 • Viennozīmīgi izvēlēta būtu kristīgā mācība, jo pareiza, mierīga pasaule, bez kariem un citām nejēdzībam, var pastāvēt TIKAI izprotot 10 baušļus.
 • Izvēlējos kristīgo šāda apsvēruma dēļ, jo  visa Eiropas kultūra gan literatūra, gan māksla balstās uz bībeles tēmām, kaut vai, lasot Astrīdas Lingrēnas darbu “Madikena”, kur meitenes savā atrapā spēlē mozus izglābšanu (vecās derības sižets).
Advertisements

2 responses to “Pozitīvi par Kristīgo mācību!

 1. Kristiana

  Ar katru reizi arvien vairāk un vairāk uzzinu kaut ko vairāk par Kristīgo mācību. Priezē, ka ir vecāku viedokļi. Super! :)) Tiku līdz šai sadaļai un šī kampaņa ieguva vairākus bonusus no manis. Paldies!

 2. Rigonda

  Kristīgās mācības pozitīvais devums ir neapšaubāms!
  Es personīgi pasniedzu kristīgo mācību jau 3 gadus. Ir jūtama izmaiņa starp bērnu garīgās pasaules priekšstatiem, turklāt šajā izziņā bērns arī projicē sevi- savu “ES”.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s